Logo Topólka

Archiwum newsów, strona 94

Obrazek dla news_760

Pomoc Żywnościowa w Gminie Topólka

17.10.2019

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że  na terenie Gminy Topólka będzie wydawana żywność z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

Przyznawanie pomocy żywnościowej POPŻ na okres 2019/2020 wymaga bieżącej weryfikacji dochodów. Prosimy zatem, aby osoby zainteresowane tą forma pomocy zgłaszały się do pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Topólce (1 piętro, pokój nr 14) wraz dokumentami (zależnie od sytuacji rodziny) :

więcej

Obrazek dla news_759

Uwaga Kombatanci!

17.10.2019

Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych przekazuje informację Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych o wdrożonym Programie dofinansowania zakupu wyrobów medycznych umożliwiającym uzyskanie przez podopiecznych pomocy finansowej w zakupie następujących wyrobów medycznych: wózki inwalidzkie, w tym wózki inwalidzkie o napędzie elektrycznym, łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, lupy elektroniczne, koncentratory tlenu.

więcej

Obrazek dla news_758

Zaproszenie

16.10.2019

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z organizatorem - Stowarzyszeniem CHWYTAJ DZIEŃ zaprasza przedstawicieli NGO z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego na kolejne bezpłatne szkolenie „WIEMY BO CHCEMY – cykl spotkań szkoleniowo-doradczych dla organizacji pozarządowych z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego, realizowanych na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Tematyka czwartego panelu szkoleniowego, w ramach którego odbędą się trzy spotkania – to księgowość, finanse, kadry i sprawozdawczość w organizacjach pozarządowych. Pierwsze spotkanie odbędzie się – jak zawsze w czwartek – 24 października 2019 roku. Spotykamy się tym razem w Urzędzie Gminy w Radziejowie przy ulicy Kościuszki 20/22, w sali konferencyjnej nr 27.

więcej

Obrazek dla news_757

Nowości w aplikacji BLISKO

15.10.2019

W aplikacji BLISKO pojawiły się nowe możliwości modułu Gospodarka Odpadami. W harmonogramie odbioru odpadów funkcjonuje już przypomnienie o terminie płatności. Dodana została także możliwość przesyłania powiadomień do użytkowników. Pojawiła się również informacja o firmie wywożącej odpady, której jakość usług można ocenić.

Dodatkowo funkcjonalności te dodane zostały na stronie internetowej pod pozycją: Harmonogram wywozu odpadów, gdzie uruchomiono także powiadomienia na adres e-mail. 

więcej

Obrazek dla news_755

Informacja

11.10.2019

UWAGA ROLNICY! 
22 października od godziny 08:30 Firma SZKOLTEX organizuje szkolenie chemizacyjne odnośnie stosowania środków ochrony roślin. 
Szczegóły informacji oraz zapisy pod numerem telefonu 533 377 624
Szkolenia takie są obowiązkowe i odnawiane raz na 5 lat. Oferta ta jest skierowana do rolników z terenu Gminy Topólka, zarówno dla tych którzy stosują środki ochrony roślin jak i dokonują zakupu tych środków. 
 
Katarzyna Cichosz
spec. ds. Rolnictwa
533 377 624

więcej

Obrazek dla news_752

POLICJANCI Z TOPÓLKI POSZUKUJĄ WŁAŚCICIELA ROWERU

02.10.2019

Policjanci z Posterunku Policji w Topólce prowadzą czynności, związane z kradzieżami rowerów na terenie m. Topólka. Zwracają się z prośbą o kontakt właściciela roweru, widocznego na zdjęciu. Jednoślad został odzyskany dziś (2.10.19r.) w godzinach przedpołudniowych na terenie Topólki.

Właściciela lub osoby mające wiedzę na temat jednośladu, prosimy o kontakt z policjantami w PP Topólka lub pod nr 542318530 lub całodobowo 542318400.

 asp.szt. Marcin Krasucki
 

więcej

Obrazek dla news_751

Informacja

01.10.2019

Oddział  ZUS w Toruniu zaprasza  do skorzystania z porad ekspertów Zakładu podczas dyżuru telefonicznego nt. świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Podczas dyżuru  będzie można zasięgnąć informacji m.in w zakresie komu przysługuje to świadczenie, jakie należy spełnić warunki oraz jakie należy przedłożyć dokumenty ubiegając o to świadczenie.

Eksperci dyżurować będą 8 października br. w godz. 11:00 – 13:00, pod nr tel.  56 610 93 12.

Bożena Maria Wankiewicz

Oddział ZUS w Toruniu 

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.