Logo Topólka

Archiwum newsów, strona 155

Obrazek dla news_134

Podsumowanie etapu gminnego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom"

23.11.2016

W dniu 9.11. Komisja w składzie: Maria Olszewska, Elżbieta Budzyńska, Barbara Wieser, Grzegorz Pierucki, Paweł Rogowski, po obejrzeniu 34 prac plastycznych przygotowanych na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny p.t. "Zapobiegajmy pożarom" przez uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum z tereny Gminy Topólka, w etapie gminnym wyróżniła prace następujących dzieci i uczniów w czterech grupach wiekowych:

więcej

Obrazek dla news_131

Przerwa w dostawie wody

18.11.2016

INFORMACJA

Gmina Topólka informuje odbiorców, że w dniu 21.11.2016r, w związku z naprawą awarii na sieci wodociągowej, wystąpi czasowa przerwa w dostawie wody w miejscowości Topólka, w linii od Punktu Przedszkolego do Posterunku Policji w Topólce (po obu stronach drogi), w Szkole Podstawowej w Topólce, lecznicy, blokach.

Przewidywany termin przywrócenia dostawy wody do godziny 15:00. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Wójt Gminy Topólka

Marek Dybowski

więcej

Obrazek dla news_132

Informacja

19.11.2016

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE W PRZYPADKU POTRZEBY: 

  •     zgłoszenia awarii sieci wodociągowej 
  •     zgłoszenia nielegalnego poboru wody z sieci wodociągowej
  •    uzyskania informacji o przyczynie i czasie trwania ewentualnego braku w dostarczaniu wody z sieci wodociągowej

W godzinach pracy Urzędu Gminy Topólka, tj.: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.15 do 15.15 należy kontaktować się z niżej wymienionymi osobami:  

    Mileną Głowacką tel. 54 286-90-11
    Karolem Suplickim tel. 54 286-90-11
    Krzysztofem Wajerem, tel. 502-473-014

więcej

Obrazek dla news_129

Zakończenie przebudowy drogi

16.11.2016

Zakończyły się prace związane z przebudową drogi gminnej nr 180816C  Zgniły Głuszynek – Rybiny Leśne, na odcinku 2.827 mb, położonym w miejscowościach: Zgniły Głuszynek, Miłachówek i Głuszynek. Zadanie to zrealizowano w ramach operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”, działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

więcej

Obrazek dla news_127

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

16.11.2016

Niecodzienna lekcja historii w topólczańskim gimnazjum.

     10 listopada b.r. w Publicznym Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Topólce miała miejsce niecodzienna lekcja historii – akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnikami uroczystości byli: uczniowie, pracownicy szkoły, władze gminy oraz społeczność lokalna zaproszona przez  Wójta Gminy Marka Dybowskiego  i Dyrektora Publicznego Gimnazjum Elżbietę Budzyńską.

więcej

Afrykański pomór świń - informacje

09.11.2016

Afrykański pomór świń (ASF) jest zakaźną i wysoce zaraźliwą chorobą wirusową świń domowych i dzików. Choroba nie jest groźna dla człowieka, ponieważ ludzie nie zarażają się wirusem ASF. Wystąpienie pomoru świń może być jednak przyczyną poważnych strat ekonomicznych, związanych z padnięciami zwierząt, wypłatami odszkodowań, kosztami zwalczania, a przede wszystkim, z wstrzymaniem obrotu oraz eksportu świń i wieprzowiny.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.