Logo Topólka

Archiwum newsów, strona 147

Obrazek dla news_129

Zakończenie przebudowy drogi

16.11.2016

Zakończyły się prace związane z przebudową drogi gminnej nr 180816C  Zgniły Głuszynek – Rybiny Leśne, na odcinku 2.827 mb, położonym w miejscowościach: Zgniły Głuszynek, Miłachówek i Głuszynek. Zadanie to zrealizowano w ramach operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”, działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

więcej

Obrazek dla news_127

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

16.11.2016

Niecodzienna lekcja historii w topólczańskim gimnazjum.

     10 listopada b.r. w Publicznym Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Topólce miała miejsce niecodzienna lekcja historii – akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnikami uroczystości byli: uczniowie, pracownicy szkoły, władze gminy oraz społeczność lokalna zaproszona przez  Wójta Gminy Marka Dybowskiego  i Dyrektora Publicznego Gimnazjum Elżbietę Budzyńską.

więcej

Afrykański pomór świń - informacje

09.11.2016

Afrykański pomór świń (ASF) jest zakaźną i wysoce zaraźliwą chorobą wirusową świń domowych i dzików. Choroba nie jest groźna dla człowieka, ponieważ ludzie nie zarażają się wirusem ASF. Wystąpienie pomoru świń może być jednak przyczyną poważnych strat ekonomicznych, związanych z padnięciami zwierząt, wypłatami odszkodowań, kosztami zwalczania, a przede wszystkim, z wstrzymaniem obrotu oraz eksportu świń i wieprzowiny.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.