Logo Topólka

Archiwum newsów, strona 13

Obrazek dla news_1587

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

15.11.2022

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.
 A na tej fladze biel jest i czerwień.
 Czerwień to miłość, biel - serce czyste.
 Piękne są nasze barwy ojczyste...”
                                 Czesław Janczarski

 

W tym roku obchody Narodowego Święta Niepodległości miały nieco inną formę niż dotychczas. Tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w Parafii Miłosierdzia Bożego w Topólce podczas, której można było posłuchać pieśni w wykonaniu goszczącego wówczas męskiego chóru z Osięcin.

więcej

Obrazek dla news_1586

PUE krok po kroku – dyżur telefoniczny

14.11.2022

Od 1 stycznia 2023 r. każdy płatnik składek ma obowiązek posiadać konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. PUE ZUS to duże ułatwienie, dlatego nie warto czekać z jego założeniem na ostatnią chwilę. Bydgoski i toruński ZUS organizuje dla przedsiębiorców specjalne dyżury telefoniczne, podczas których będzie można zapytać jak założyć konto na PUE ZUS i z niego korzystać, a także jak udzielić pełnomocnictwa do PUE ZUS - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

więcej

Obrazek dla news_1582

Przyjmowanie wniosków o preferencyjny zakup węgla

04.11.2022

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego (węgla) z dniem 7 listopada 2022 r. rozpoczynamy przyjmowanie wniosków o zakup węgla po preferencyjnych cenach. Do złożenia wniosku i do dokonania zakupu preferencyjnego węgla będzie uprawniona osoba, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.