Logo Topólka

Archiwum newsów, strona 128

Obrazek dla news_418

Ostrzeżenie meteorologiczne

29.03.2018

IMGW-PIB, Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzegają o możliwości wystąpienia na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego opadów śniegu od godz. 00.00 dnia 29.03.2018r. do godz. 12.00 dnia 29.03.2018r. Prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 8 cm. Porywisty wiatr może powodować miejscami zawieje śnieżne. Opady pojawią się początkowo na zachodzie regionu i stopniowo będą przemieszczać się na wschód.

więcej

Obrazek dla news_417

Hodowcy zapoznani z zasadami bioasekuracji.

28.03.2018

Wczorajsze spotkanie ( 27 marca br. ) hodowców trzody chlewnej z gminy Topólka z przedstawicielami Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Radziejowie, zorganizowane przez wójta gminy Topólka na wniosek Komisji Budżetu, Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Gminy Topólka, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Przybyło na nie ok. 120 hodowców. Pracownicy inspekcji weterynaryjnej przybliżyli aktualne zasady bioasekuracji oraz wynikające z nich obowiązki, których celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się  wirusa afrykańskiego pomoru świń.

więcej

Obrazek dla news_414

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ POD HASŁEM: „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

22.03.2018

     20 marca odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie szkół podstawowych z Topólki i Paniewa rozwiązując test w dwóch grupach wiekowych: I grupa - klasy IV-VI, II grupa - klasy VII i II-III gimnazjum, sprawdzali swoją wiedzę z zakresu przepisów przeciwpożarowych oraz zasad postępowania na wypadek pożaru.

więcej

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.