Logo Topólka

News

News zdjęcie id 997

Złote Gody

28.09.2020

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Po dłuższej przerwie związanej z pandemią koronawirusa znów mogliśmy gościć w murach Urzędu Gminy Topólka Jubilatów obchodzących 50-lecie pożycia małżeńskiego. W piękne wrześniowe południe 24 września 2020 r. przybyło sześć par małżeńskich, których Wójt Gminy Topólka – w imieniu Prezydenta RP -  odznaczył Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Tym razem medale otrzymali Państwo:

Łucja i Zygmunt Dogońscy, Jadwiga i Stanisław Domańscy, Sławomira i Henryk Kędzierscy, Stanisława i Stanisław Krych, Irena i Jan Skibińscy oraz Zdzisława i Stanisław Ulanowscy.

W gronie Jubilatów znaleźli się również Państwo Genowefa i Jan Chojnaccy oraz Irena i Kazimierz Kwiatkowscy. Niestety z przyczyn osobistych nie mogli wziąć udziału w spotkaniu.

Po odegraniu „Marszu Mendelsona” Wójt Gminy Konrad Lewandowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Stanisławem Borkowskim, Skarbnikiem Gminy Katarzyną Modrzejewską i Z-cą Kierownika USC Sylwią Ulanowską wręczyli legitymacje, gratulacje i bukiety kwiatów dostojnym Jubilatom. Wójt Gminy skierował pod adresem odznaczonych słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Życzył szczęścia i pomyślności na dalsze lata wspólnego życia oraz tego, by nigdy w ich otoczeniu nie zabrakło bliskich im osób. Wspomniał również, że nie zawsze w związku są tylko piękne chwile – zdarzają się i te gorsze, ale razem można łatwiej przezwyciężyć wszelkie trudności.

Po wręczeniu medali Jubilaci mogli wspólnie skosztować okolicznościowego tortu oraz wznieść toast lampką szampana. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a Jubilaci chętnie wspominali minione lata.

Wszystkim parom, które świętowały rocznicę 50-lecia pożycia małżeńskiego życzymy dużo zdrowia i miłości na dalsze lata oraz wielu kolejnych rocznic.


FOTOGALERIA

Zastępca Kierownika USC
Sylwia Ulanowska

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.