Logo Topólka

News

News zdjęcie id 807

„WIATR W ŻAGLE”

13.01.2020

DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY ZABIEGOWEJ – pod takim hasłem zagrała tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy .

O tym, że w naszej gminie biją gorące serca, świadczy fakt, że 28 Finał WOŚP znowu wpisuje się rekordową kwotą : 11.122,09 i 7,50 EUR.

Dobra wola w tym dniu była najważniejsza. Przy okazji nie zabrakło też dobrej zabawy. Rozpoczęliśmy już w sobotę, Turniejem Piłki Siatkowej Kobiet. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny, które zajęły kolejno miejsca: I – Tęcza, II – GKS Kopernik, III – Black Team i IV – 25+. Niedzielę również rozpoczęliśmy na sportowo. W hali odbył się finał Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet oraz mecz drużyn męskich pomiędzy Przedsiębiorcami i Tęczą Młodzi. Pomimo wygranego meczu przez Przedsiębiorców, tego dnia nikt nie przegrał, bo przecież graliśmy w szczytnym celu – dla chorych dzieci. Wręczenia pucharów dokonał Wójt Gminy Topólka Konrad Lewandowski. Po sportowych zmaganiach Orkiestra grała dalej w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie zebrało się wielu ludzi dobrej woli, którzy nie szczędzili grosza wciąż zapełniając puszki naszych niestrudzonych wolontariuszy: Sary Maciejewskiej, Martyny Kolad, Oliwii Siwińskiej oraz Julii i Igora Szymczak. Na przemian z licytacją i loterią fantową na scenie zagrała Młodzieżowa Orkiestra „Sempre Cantabile” pod batutą Michała Bagińskiego, zespół HIGH FIVE, a układ taneczny zaprezentowała grupa „Iskry”.

Dziękujemy wszystkim za wkład w tegoroczny sukces Orkiestry: wolontariuszom, ofiarodawcom gadżetów przekazanych na licytację, KDBS oraz wszystkim licytującym. Dziękujemy występującym, którzy umilali nam ten szczególny dzień na scenie oraz: sportowcom, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich za przygotowane słodkości, Mariuszowi Kosińskiemu za przeprowadzenie licytacji, NZOZ „SALUBER” za pomiar ciśnienia i cukru. Dziękujemy Dyrektorowi SP w Topólce oraz pracownikom za pomoc i sprawne przeprowadzenie zawodów sportowych oraz wszystkim, którzy wnieśli swoją cząstkę w pomoc i organizację tegorocznego Finału WOŚP.

Bardzo udany Finał zakończyliśmy jak co roku Światełkiem do Nieba.

FOTORELACJA

tekst: Iwona Waszak

foto: Szymon Augustyniak, Sylwia Ulanowska

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.