Logo Topólka

News

News zdjęcie id 805

UROCZYSTE OTWARCIE KLUBU „SENIOR+” W TOPÓLCE

09.01.2020

    Z myślą o osobach w wieku 60+ powstał Klub „Senior+” w Topólce, którego uroczyste otwarcie miało miejsce 8 stycznia br.

            Klub „Senior+” w Topólce powstał w ramach realizowanego zadania pn.: „Utworzenie i wyposażenie Klubu Seniora w Topólce” z rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, Edycja 2019, Moduł I „Utworzenie i/lub wyposażenie placówki „Senior+” prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Klub „Senior+” w Topólce mieści się w budynku remizy OSP w Topólce, Topólka 17, 87-875 Topólka. 

W uroczystości otwarcia Klubu udział wzięli licznie zgromadzeni seniorzy oraz zaproszeni goście. Uroczystego otwarcia dokonali: Wójt Gminy Topólka Konrad Lewandowski i Prezes Stowarzyszenia Klubu Seniora „Złota Jesień” Zygmunt Dogoński, zaś Ks. kanonik Antoni Wojciechowski dokonał poświęcenia obiektu. W tym roku przypada 5 rocznica powstania Stowarzyszenia Klubu Seniora „Złota Jesień” w Topólce zrzeszającego ponad 40 osób. Dzięki zaangażowaniu jego członków Stowarzyszenie może pochwalić się bogatą aktywnością. Wieczorki taneczne, spotkania integracyjne, wycieczki to tylko część szerokiej aktywności. Dostrzegając i doceniając wkład seniorów w aktywizację lokalnej społeczności Wójt Gminy dnia 07 stycznia br. wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie na II Moduł - Zapewnienie funkcjonowania Klubu „Senior+” w Topólce do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

            Klub powstał w ramach realizowanego projektu z myślą o osobach, które ukończyły sześćdziesiąt lat i chciałyby aktywnie spędzać czas, dowiedzieć się czegoś nowego lub poszerzyć swoje zainteresowania. Jego działanie ma na celu promocję zdrowego i aktywnego stylu życia wśród seniorów. Klub będzie funkcjonował 3x w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) w formule min. 3 godziny dziennie z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Celem Klubu „Senior+” w Topólce będzie aktywizacja środowiska seniorów do wspólnego i zorganizowanego spędzania czasu wolnego. W tym celu działania ukierunkowane będą na  przeprowadzeniu zajęć o charakterze integracyjnym, kulturalno-edukacyjnym, rekreacyjno-sportowym  dostosowanym do możliwości uczestników. Zajęcia prowadzone w ramach klubu nastawione będą na zaspokajanie potrzeb towarzyskich poprzez organizowanie różnego rodzaju uroczystości, spotkań i pogadanek oraz na umożliwienie seniorom udziału w imprezach kulturalnych oraz wycieczkach.

            Roboty budowlane w tym: remont łazienki, remont kuchni, remont pomieszczenia klubowego, remont sali spotkań i do zajęć rehabilitacyjnych na zadanie pn.: „Utworzenie Klubu Seniora w Topólce” zostały wykonane przez Firmę Wielobranżową „FABEX” Małgorzata Medycka z Fabianek na kwotę 154.544,04 zł., zaś  wyposażenie obiektu w ramach zadania pn.: „Wyposażenie Klubu Seniora w Topólce” zostało wykonane przez firmę KAL-SPORT Hurtownia Sportowa Paweł Kalita, Rzeszów na kwotę ogółem 39.714,24 zł. Wyposażenie obejmuje zakup, dostawę i montaż wyposażenia obiektu w zakresie: mebli, sprzętu EURO/RTV i AGD, sprzętu gimnastycznego oraz artykułów gastronomicznych.

            Całkowita wartość projektu po aktualizacji wynosi: 194.258,28 zł w tym kwota dofinansowania w wysokości 150.000,00 zł, zaś wkład własny Beneficjenta w wysokości 44.258,28 zł. Projekt obejmuje koszty utworzenia Klubu Seniora w wysokości 154.544,04 zł (dofinansowanie 125.000,00, wkład własny 29.544,04 zł) oraz koszty wyposażenia Klubu Seniora w wysokości 39.714,24 zł (dofinansowanie 25.000,00 zł, wkład własny 14.714,24 zł).          

FOTORELACJA

 

                                                  Tekst: Justyna Grabowska

                                                                  Foto: Damian Lewiński

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.