Logo Topólka

News

News zdjęcie id 731

Poznajmy Starościnę i Starostę tegorocznych dożynek

04.09.2019

8 września br. na stadionie w Dębiankach odbędą się Powiatowo-Gminno-Parafialne Dożynki 2019. Poniżej prezentujemy sylwetki tegorocznych Starostów.

Starościna Dożynek

Elżbieta Jankowska – mieszkanka Torzewa. Wraz z mężem Łukaszem posiada gospodarstwo rolne o powierzchni 32 ha specjalizujące się w produkcji roślinnej, które prowadzą od 15 lat. W gospodarstwie uprawia się warzywa: ziemniaki, marchew, kapustę pekińską, pietruszkę, por, buraki ćwikłowe. Dzięki ciężkiej pracy ich gospodarstwo cały czas się rozwija, jest coraz bardziej zmechanizowane, wyposażone w odpowiednie sprzęty i urządzenia.

Wspólnie z mężem wychowują troje dzieci Piotr 14 lat, Karol 8 lat oraz Hania 6 lat, które są ich największą dumą. Najstarszy syn Piotr jest finalistą wojewódzkich konkursów przedmiotowych z matematyki i chemii, otrzymał także kilka wyróżnień w konkursie Kangur Matematyczny i jest stypendystą projektu "Prymus Pomorza i Kujaw". Młodszy syn także przejawia zdolności matematyczne, córka natomiast bierze udział w konkursach plastycznych.

Pani Elżbieta uwielbia czytać książki, jej specjalnością są też domowe wypieki, a wolne chwile wykorzystuje na wspólne spędzenie czasu z rodziną.

Starosta Dożynek

Tegorocznym Starostą Dożynek jest Michał Tomicki, który wraz z żoną Katarzyną prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 36 ha, z czego 20 ha to grunty własne, a 16 ha dzierżawione. Gospodarstwo położone jest w miejscowości Kamieńczyk, specjalizuje się w produkcji mleka i bydła opasowego. Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane, posiada nowe zabudowania, które są dostosowane do produkcji mleka. Stado podstawowe liczy 21 sztuk krów mlecznych, od których uzyskuje około 140 tyś litrów mleka rocznie. Oprócz produkcji mleka zajmuje się również hodowlą bydła opasowego, którego stado liczy 19 sztuk.

Pan Michał jest rolnikiem z zamiłowania, rolnictwo było jego pasją od najmłodszych lat.

Mimo licznych obowiązków związanych z prowadzeniem gospodarstwa znajduje również czas dla rodziny i najbliższych, zwłaszcza na grę w piłkę nożną z dziećmi. Państwo Tomiccy mają dwóch synów: Szymon lat 7 oraz Wiktor lat 3. Ma nadzieję, iż w przyszłości jego pasję związaną z gospodarstwem przejmą dzieci.       

 

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.