Logo Topólka

News

News zdjęcie id 690

GMINA TOPÓLKA powiadamia MIESZKAŃCÓW w aplikacji BLISKO!

01.07.2019

Mieszkańcy Gminy Topólka będą na bieżąco informowani przez Urząd za pomocą nowoczesnego systemu SISMS, z którego korzysta już prawie sześćset polskich samorządów!

Wójt Gminy Topólka, Konrad Lewandowski, w odpowiedzi na oczekiwania ludności, uruchomił system mobilnej komunikacji z mieszkańcami SISMS, za pomocą którego będzie można w bezpieczny i bardzo szybki sposób przesyłać istotne informacje dla mieszkańców. Mobilny system powiadamiania sprawdza się od wielu lat w kilkuset miastach i gminach. Jego podstawową rolą ma być przesyłanie pilnych komunikatów wpływających na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców np. powiadomienia o blokadach dróg i zmianach w ruchu drogowym, o niebezpiecznych stanach pogodowych czy o utrudnieniach wynikających z lokalnej awarii np. wodnokanalizacyjnej. System będzie dodatkowo wykorzystywany do informowania o imprezach kulturalno - rozrywkowych i innych aktualnościach czy przesyłania informacji dla rolników, tak aby każdy zarejestrowany mieszkaniec był na bieżąco z gminnymi wydarzeniami.

Użytkownicy mogą korzystać z systemu poprzez otrzymywanie informacji na BEZPŁATNĄ aplikację mobilną BLISKO, która umożliwia przesłanie wyczerpującej informacji w kilka sekund. Do wiadomości mogą być dołączone zdjęcia lub mapa z oznaczonym miejscem. Aplikacja ma jeszcze jedną zaletę - pozwala mieszkańcom przesłać wiadomość ze zdjęciem czy nagranym filmikiem. Użytkownik nie musi nieustannie sprawdzać czy są nowe komunikaty, aplikacja BLISKO na bieżąco informuje o otrzymaniu wiadomości (podobnie jak SMS).

Dodatkowo, już niebawem w aplikacji BLISKO w Gminie Topólka pojawi się NOWY system do zarządzania gospodarką odpadami, gdzie każdy z Państwa będzie mógł otrzymywać przypomnienia o wywozach odpadów, wiadomości o opóźnieniach w odbiorze, zmianach w harmonogramie, a nawet wyszukać miejsce gdzie można wyrzucić niepotrzebny odpad! Szczegóły już wkrótce na naszej stronie www.topolka.pl w zakładce „Gospodarka odpadami”.

W czasach kiedy wszyscy nieustannie jesteśmy atakowani różnymi komunikatami w końcu mamy możliwość zamówić informacje zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Regulamin systemu SISMS dba o komfort użytkowników, dzięki czemu mogą mieć pewność, że nie będą niepokojeni reklamami lub innymi niechcianymi treściami. System dla mieszkańców jest zawsze bezpłatny, można rejestrować się do dowolnych serwisów i w każdej chwili zrezygnować z usługi. Warto jednak wiedzieć co się dzieje w naszym najbliższym otoczeniu.

Instrukcja aplikacji BLISKO

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.