Logo Topólka

News

News zdjęcie id 687

SEKCJA TENISA STOŁOWEGO - DRUŻYNA GOK TOPÓLKA

27.06.2019

Sekcja Tenisa Stołowego rozpoczęła swoją działalność przy Gminnym Ośrodku Kultury we wrześniu 2017 roku.Jeszcze tego samego roku z budżetu Gminnego Ośrodka Kultury zostało zakupionych osiem strojów sportowych i dwa stoły tenisowe, a drużyna nazwana została GOK TOPÓLKA.

Początkowo treningi odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury, następnie zostały przeniesione na halę sportową przy Szkole Podstawowej w Topólce.

Zadaniem sekcji jest popularyzacja gry w ping-ponga, prowadzenie aktywnego trybu życia oraz wyłonienie zawodników reprezentujących Gminę Topólka w Regionalnej Lidze Tenisa Stołowego działającej przy Towarzystwie Krzewienia Kultury Fizycznej „Radziejowianka” w Radziejowie.

Drużyna GOK TOPÓLKA dołączyła do tych rozgrywek praktycznie z marszu zaraz po swoim powstaniu, a była to już XIV edycja regionalnych rozgrywek. Swój udział w pierwszym sezonie zakończyła na ostatnim, wówczas 7 miejscu, zbierając przy tym sporo doświadczenia.

W tegorocznej edycji Regionalnej Ligi Tenisa Stołowego brało udział 10 zespołów, a mecze rozgrywane były od początku października do końca maja.

16 czerwca w sali gimnastycznej MZS im. Franciszka Malinowskiego w Radziejowie nastąpiło uroczyste podsumowanie sezonu 2018/2019. Spotkało się wówczas 27 zawodników, zostały wręczone puchary i gadżety w postaci długopisów, kubków i breloków.

Drużyna GOK TOPÓLKA swój drugi sezon zakończyła na 9 – przedostatnim miejscu, co jest dobrym wynikiem biorąc pod uwagę, że większość drużyn gra w tej lidze już od wielu lat.

Zespoły biorące udział w tegorocznych rozgrywkach to:GOK Topólka, TKKF Radziejowianka Radziejów, Zjednoczeni Piotrków Kujawski, UKS Morzyce I, UKS Morzyce II, MOW Włocławek, LZS Wichowo I, LZS Wichowo II, Start Sokół Kleczew I, Start Sokół Kleczew II

W tegorocznej edycji rozgrywek ligowych drużynę GOK TOPÓLKA reprezentowali następujący zawodnicy:

Tomasz Saks, Piotr Waszak, Zbigniew Karpiński, Łukasz Pawlak, Patryk Wiliński, Mariusz Dybowski

W skład sekcji wchodzą ponadto: Sylwia Ulanowska, Rafał Nieznański, Łukasz Lewandowski, Grzegorz Pierucki.

Zajęcia sekcyjne odbywają się na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Topólce, dwa razy w tygodniu, począwszy od początku września do końca maja.

Działalnością Sekcji Tenisa Stołowego zarządza Gminny Ośrodek Kultury pod kierownictwem dyrektora Jana Błaszczyka.

Gminny Ośrodek Kultury w Topólce serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą dołączyć do sekcji tenisa stołowego i reprezentować drużynę GOK TOPÓLKA, a tym samym promować Gminę Topólka podczas meczów ligowych na terenie powiatu radziejowskiego - mecze z drużynami z Radziejowa, Piotrkowa Kujawskiego, gminy Bytoń, jak też poza granicami Naszego powiatu – mecze z Włocławkiem i Wichowem, a także poza granicami Naszego województwa – mecze z Kleczewem.

Tenisiści za swoją działalność i sportowe zmagania otrzymali dwie siatki profesjonalnej firmy TIBHAR SMASH i osiemnaście piłeczek również firmy TIBHAR, które zostały wręczone przez Wójta Gminy Konrada Lewandowskiego podczas tegorocznego pikniku „Powitanie Lata”. Mamy nadzieję, że przysłużą się w doskonaleniu umiejętności i jeszcze lepszego przyjmowania w roli gospodarza drużyn przyjezdnych.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom, którzy reprezentowali drużynę GOK TOPÓLKA w tegorocznych rozgrywkach Regionalnej Ligi Tenisa Stołowego, życzymy owocnych treningów i jak najwięcej wygranych setów w przyszłym sezonie.

Tekst: Mariusz Dybowski, Iwona Waszak

 

  

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.