Logo Topólka

News

News zdjęcie id 562

„Pomaganie jest dziecinnie proste”-WOŚP 2019

15.01.2019

„Pomaganie jest dziecinnie proste”. Pod takim hasłem zagrała tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To już 27. rok z kolei, gdy jedna niedziela stycznia jest wyjątkowa. Wyjątkowa, bo rozgrzewa serca i jednoczy miliony Polaków. W tym roku zbieraliśmy na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Mieszkańcy Gminy Topólka, jak co roku włączyli się w akcję pomagania i 13 stycznia całym sercem zagrali w 27. Finale WOŚP.

Tradycyjnie już zaczęliśmy na sportowo. W sobotę, w przeddzień Orkiestry, na Hali Sportowej przy SP w Topólce, odbył się turniej piłki siatkowej kobiet o Puchar Wójta Gminy. Do turnieju przystąpiły 4 drużyny, które zajęły kolejne miejsca: I – Volley Monday, II – Black Woman, III – Przyjaciółki. Na czwartym miejscu uplasowały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej z Topólki. Wielkie brawa dla tej młodej drużyny, w której tkwi duży potencjał. Od niedawna bowiem trenują pod okiem p.Pawła Rogowskiego.

W niedzielę wspólne granie rozpoczęło się od meczu zwycięskich drużyn kobiet. Po nich, w meczu towarzyskim, zmierzyły się drużyny mężczyzn: Przedsiębiorców i KPP z Radziejowa. Uroczyste wręczenie pucharów odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Topólce, gdzie odbył się ciąg dalszy „grania” Orkiestry.

W Gminnym Ośrodku Kultury zgromadziło się bardzo dużo mieszkańców naszej gminy i nie tylko, którzy nie poskąpili grosza biorąc udział w licytacjach i loterii fantowej.

Z radością informujemy, iż w tym roku zebraliśmy kwotę 9409,20 zł !!! To absolutny rekord. Kwota zeszłoroczna to 6213,77 zł.

Nie byłoby takiego wyniku, gdyby nie otwarte serca darczyńców oraz praca naszych niestrudzonych wolontariuszek: Martyny Kolad, Sary Maciejewskiej, Oliwii Siwińskiej, Julii Szymczak oraz wolontariuszki pomocniczej Zuzanny Puszakowskiej. Dla zebranych na scenie zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Sempre Cantabile”, zespół „High Five” i zaśpiewali nasi lokalni artyści: Gabriela Wieser, Izabela Orłowska i Zuzanna Matusiak.

Wystąpiła również drużyna harcerska „Ignis” działająca przy SP Topólka. Repertuar taneczny zaprezentowała grupa „Biedronki” przygotowana przez p.Grażynę Błaszczyk, a pod czujnym okiem p.Pauliny Makowskiej zatańczyła grupa „Iskry”.

Licytacje ofiarowanych przedmiotów i voucherów, przeprowadzane pomiędzy występami, dodatkowo zasilały puszki coraz bardziej zwiększając kwotę. A było co licytować, m.in.: jeden dzień w fotelu wójta (wylicytowany najwyżej), koszulki z logo WOŚP, kubek z Pałacu Prezydenta RP, torty, miś Harcerz, bilet wstępu na łowisko u p. Antczaka i wiele, wiele innych.

Jak co roku przy okazji Finału WOŚP można było skorzystać z obecności pielęgniarki z NZOZ „SALUBER” z Topólki i zbadać ciśnienie bądź poziom cukru we krwi. Tradycyjnie już panie z Kół Gospodyń Wiejskich zadbały o to by każdy mógł skosztować upieczonych przez nie słodkości. Gminny Ośrodek Kultury zaserwował zaś grochówkę wojskową.

W tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu: „Ozdoba choinkowa”. Przepiękne ozdoby w barwach narodowych, w ramach wystawy pokonkursowej, zdobiły choinkę w GOK w Topólce. Wręczenia nagród dokonał Wójt Gminy Topólka Konrad Lewandowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Borkowski.

Po godz. 19-ej, tuż po „światełku do nieba”, na scenę powrócił zespół „High Five”, który swoim koncertem dalej rozpalał i tak rozgrzane już serca.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w przygotowanie i poprowadzenie imprezy, a w szczególności: Lidii Wąsikowskiej, Pawłowi Rogowskiemu, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich: Kozjaty, Borek-Głuszynek, Bielki PPŚ, Orle, Torzewo, Dyrektorowi SP i pracownikom obsługi oraz wszystkim innym nie wymienionych tutaj z imienia.

FOTORELACJA

Tekst: Iwona Waszak

 

 

 

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.