Logo Topólka

News

News zdjęcie id 417

Hodowcy zapoznani z zasadami bioasekuracji.

28.03.2018

Wczorajsze spotkanie ( 27 marca br. ) hodowców trzody chlewnej z gminy Topólka z przedstawicielami Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Radziejowie, zorganizowane przez wójta gminy Topólka na wniosek Komisji Budżetu, Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Gminy Topólka, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Przybyło na nie ok. 120 hodowców. Pracownicy inspekcji weterynaryjnej przybliżyli aktualne zasady bioasekuracji oraz wynikające z nich obowiązki, których celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się  wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Mamy nadzieję, że przekazane przez pracowników Urzędu Gminy Topólka wzory wszystkich rejestrów ułatwią hodowcom właściwe wywiązanie się z obowiązku ich prowadzenia.

Żadne z pytań zadanych przez uczestników spotkanie nie pozostało bez odpowiedzi. Cieszy nas aktywność naszych hodowców. Uważamy, że  udział w tym spotkaniu ułatwi im wywiązanie się z dodatkowych obowiązków, co zostanie potwierdzone w trakcie  kontroli przeprowadzonych przez inspekcję weterynaryjną.

                                                                  Tekst:  Katarzyna Bartczak

                                                                   Foto:  Wojciech Wąsikowski

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.