Logo Topólka

News

News zdjęcie id 324

PTAKI ICH PASJĄ

17.11.2017

12 listopada 2017r. Włocławski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego zorganizował we Włocławku XXXV wystawę gołębi, drobiu i królików. Zwiedzający mogli podziwiać głównie gołębie rasowe, których wystawiono ponad 1000 szt. Wystawcami byli hodowcy zrzeszeni w Związkach : włocławskim, toruńskim, kaliskim i pelplińskim. Naszą gminę reprezentował Leszek Kosiński – hodowca gołębi rasowych, który zaprezentował nie tylko swoje najpiękniejsze gołębie, ale i również te należące do  syna Mariusza dzielącego z ojcem zamiłowanie do tych ptaków. Obaj wystawcy zostali wielokrotnie wyróżnieni przez komisję sędziowską, która bardzo wysoko oceniła prezentowane przez nich gołębie. Wystawcy zostali nagrodzeni pucharami ufundowanymi między innymi przez :

- Spółdzielnię „Świt” z Topólki,

- Firmę „Henkor” z Dębianek,

- Spółkę Cywilną – Aneta Mańkowska , Ewelina López prowadzącą Restaurację Jesionową – Salę Imprez Okolicznościowych w Topólce,

- wójta gminy Topólka.

W trakcie uroczystego wręczania nagród, wójt gminy Topólka – Marek Dybowski złożył serdeczne gratulacje i wyrazy uznania Hodowcom zrzeszonym we Włocławskim Związku z okazji obchodzonego w bieżącym roku jubileuszu 35-lecia. Gratulował Wystawcom dotychczasowych osiągnięć i życzył dalszych sukcesów hodowlanych. Podziękował za dotychczasową współpracę z samorządem gminy Topólka. Stwierdził, że obecnie trudno wyobrazić sobie imprezę plenerową na stadionie w Dębiankach bez udziału Wystawców z Włocławskiego Związku. Zachęcał do dalszej współpracy.

Jesteśmy dumni z osiągnięć Hodowców z naszej gminy.

FOTOGALERIA

 

                                                                          Tekst i foto     

Katarzyna Bartczak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.