Logo Topólka

News

News zdjęcie id 261

Festyn "Powitanie lata" 2017

01.07.2017

Zawody sportowo – pożarnicze, występy utalentowanej młodzieży z gm. Topólka, wspólna biesiada ze Spółdzielnią „Świt”, zabawy dla dzieci, jak również okazja do potańczenia przy muzyce naszych lokalnych zespołów – to tylko niektóre z wielu atrakcji podczas festynu przygotowanego przez wójta gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Topólce z okazji „Powitania lata”.

Ta cykliczna impreza, jak co roku cieszyła się dużym powodzeniem i to bez względu na pogodę, która i tym razem była niestety kapryśna. Mogliśmy się o tym przekonać w sobotę 1 lipca 2017 r. albowiem tego właśnie dnia bawiliśmy się razem na stadionie w Dębiankach.

Festyn zapoczątkowały Gminne zawody sportowo – pożarnicze, do których przystąpiło 5 jednostek OSP z terenu gm. Topólka wprowadzonych uroczystym marszem zagranym przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Sempre Cantabile”. Zwycięskim drużynom, które uplasowały się w następującej kolejności:

I miejsce – OSP Topólka

II miejsce – OSP Orle

III miejsce – OSP Torzewo

oraz tym, które zajęły dalsze miejsca ( OSP Paniewo i OSP Kozjaty ), puchary i pamiątkowe dyplomy wręczył wójt gminy-Marek Dybowski.

Podczas gdy na płycie boiska druhowie wykazywali się swoimi umiejętnościami, w innym miejscu stadionu odbyła się prezentacja sprzętu policyjnego dokonana przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Zaprezentowano :

- sprzęt patrolowo – interwencyjny, sprzęt techniki kryminalistycznej i sprzęt Grupy Wodnej Policji.

Po ogłoszeniu wyników Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych i wręczeniu nagród; przed sceną zaprezentowała się grupa taneczna „Biedronki” przygotowana przez Grażynę Błaszczyk.

Na scenie zaśpiewała Sara Maciejewska oraz wokaliści ze Studium Sztuki Wokalnej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Topólce przygotowani przez Zbigniewa Wojciechowskiego : Gabrysia Wieser, Oliwia Redzimska, Izabela Orłowska, Patrycja Biernacka, Zuzia Matusiak i Mariusz Kosiński.

Byliśmy świadkami symulacji akcji ratunkowej z płonącego samochodu, sprawnie przeprowadzonej przez druhów z jednostki OSP Topólka.

Biesiadę przy grillu zapewniła Spółdzielnia „Swit”w Topólce. Mogliśmy również skorzystać z oferty zaproponowanej przez panie z kół gospodyń wiejskich.

Dzieci natomiast skorzystały z wielu atrakcji przygotowanych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Powiatu Radziejowskiego” oddając się zabawom w „Wiosce pirackiej” prowadzonej przez panie animatorki. Przepyszny żurek zasponsorowany przez LGD przygotowała restauracja „Gęsia Nóżka” z Radziejowa.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również oferta „parku rozrywki”.

Wieczór upłynął w rytmach dobrej muzyki. Gwiazdą naszego festynu był zespół
„FAJTERS”. Później bawiliśmy się przy muzyce zespołów : „paŁza” i „Adrianex”.

GALERIA ZDJĘĆ
Tekst: Iwona Waszak

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.