Logo Topólka

News

News zdjęcie id 231

„Dwieście lat, dwieście lat…”

04.05.2017

„Sto lat” - te słowa życzeń słyszymy najczęściej obchodząc kolejne rocznice urodzin. Nie często zdarza się, abyśmy mogli doczekać tak pięknego wieku. Życzenia te spełniły się dla Pana Stanisława Polewskiego mieszkańca Woli Jurkowej, który w dniu 23 kwietnia 2017 roku świętował swoje setne urodziny. Pan Stanisław jest obecnie najstarszą osobą zameldowaną na terenie gminy Topólka. 
Uroczyste obchody tak dostojnego jubileuszu miały miejsce w sobotę 29 kwietnia 2017 r. Podczas Mszy Świętej, odprawionej na cześć Jubilata przez ks. kanonika Antoniego Wojciechowskiego, udział wzięli: rodzina, znajomi, sąsiedzi oraz przedstawiciele władz samorządowych – Wójt Gminy Topólka Marek Dybowski, Sekretarz Gminy Joanna Kosińska oraz Zastępca Kierownika USC Sylwia Ulanowska. 
Po zakończeniu Mszy Świętej przyszedł czas na życzenia od wszystkich zgromadzonych gości. Jako pierwszy życzenia zacnemu Jubilatowi złożył Wójt Gminy Marek Dybowski. Składając na ręce Pana Stanisława okolicznościowe życzenia oraz kosz upominków, gratulował ukończenia 100 lat w tak dobrej kondycji fizycznej i dziękował za możliwość wspólnego przeżywania tej doniosłej uroczystości.
Po przyjęciu życzeń i kwiatów od wszystkich zebranych osób upamiętniono te chwile wspólną fotografią. Jubilat z wyraźnym zadowoleniem na twarzy chętnie pozował do zdjęć.
Druga część uroczystości miała miejsce w restauracji, gdzie przy wspólnym stole spotkała się rodzina Jubilata oraz zaproszeni goście. W miłej atmosferze wspominano lata życia Pana Stanisława i odśpiewano głośne „Dwieście lat…” wznosząc toast za zdrowie i wszelką pomyślność dla stulatka. Nie mogło zabraknąć również okazałego tortu, który zdobiony był specjalną dedykacją na setną rocznicę urodzin.
Dla Pana Stanisława przybycie tak wielu osób było miłym zaskoczeniem i powodem do wzruszeń, ponieważ mógł on przeżyć swoje święto w towarzystwie dzieci, wnuków, prawnuków oraz osób z najbliższego otoczenia.
Życzymy szanownemu Jubilatowi wielu lat w zdrowiu i szczęściu, spędzonych w gronie rodzinnym oraz nieustającej radości z życia.

FOTOGALERIA

Z-ca Kierownika USC
Sylwia Ulanowska

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.