Logo Topólka

News

News zdjęcie id 130

„Kaczki po naszymu”

18.11.2016

Pomorze ma swoją gęsinę, a Kujawy kaczynę – tymi słowami została rozpoczęta VI edycja „Kaczki po naszymu”, organizowana przez Powiatową Radę Kół Gospodyń Wiejskich oraz ODR w Zarzeczewie, która odbyła się 27 października 2016 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Przemystce.

Z naszej gminy jako delegacja pojechały reprezentantki kół gospodyń wiejskich oraz dyrektor GOKu p. Jan Błaszczyk.

Tegorocznymi gospodyniami święta było KGW Radziejów. Impreza rozpoczęła się od części artystycznej, przygotowanej przez uczniów ZSR w Przemystce, którzy przypomnieli nam o obrzędach, obyczajach i gwarze kujawskiej. Podczas święta potraw zaś, zaprezentowano kilkanaście specjałów z kaczki, w tym oczywiście tradycyjną czarninę.

Swoje specjały z kaczyny zaprezentowały koła z Radziejowa, Bodzanowa, Czołówka, Pilichowa, Piotrkowa Kujawskiego, Bytonia, Biskupic, Byczyny – Kolonii, a Gminę Topólka reprezentowały panie z Paniewa, Paniewka i Świerczynka, czyli nasze PPŚ-ki.

Impreza nie miała charakteru konkursu, lecz wystawy. Miała na celu kultywowanie  kunsztu kulinarnego gospodyń z terenu powiatu radziejowskiego.

Gospodynie z naszej gminy postanowiły przygotować drobny upominek dla tamtejszego koła. Na ręce przewodniczącej KGW Radziejów została wręczona symboliczna figurka kaczki wraz z napisem: „Z podziękowaniami za miłą gościnę – członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Topólka”.

FOTOGALERIA

Gminna Rada KGW Topólka

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.