Logo Topólka

News

News zdjęcie id 1263

Jestem solą tej ziemi...

02.09.2021

5 września br. na stadionie w Dębiankach odbędą się Gminno-Parafialne Dożynki 2021. Poniżej prezentujemy sylwetki tegorocznych Starostów.

Starościna Dożynek

Karolina Wajer – mieszkanka Głuszynka, z wykształcenia farmaceuta pracująca w zawodzie. Wraz z mężem Janem posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni 20 ha specjalizujące się w produkcji mleka. Dzięki ciężkiej pracy ich gospodarstwo cały czas się rozwija, przed rokiem zostało zmodernizowane. Oborę przerobiono na oborę hodowlaną, wcześniej gospodarstwo specjalizowało się w produkcji trzody chlewnej. W tym roku Pani Karolina ukończyła szkołę rolniczą w Przemystce uzyskując dyplom technika rolnika, co jeszcze bardziej zaraziło ją pasją do gospodarstwa, jak twierdzi dalsza droga na pewno będzie ukierunkowana na rolnictwo.

Wspólnie z mężem wychowują dziesięcioletniego syna Filipa, który bardzo interesuje się rolnictwem, a w przyszłości chciałby iść w ślady rodziców i prowadzić własne gospodarstwo rolne.

Mimo licznych obowiązków związanych z prowadzeniem gospodarstwa oraz pracą zawodową znajduje również czas dla rodziny i najbliższych. Pani Karolina uwielbia spędzać czas z rodziną, a w wolnym czasie poszerza wiedzę na temat rolnictwa.

 

Starosta Dożynek

Tegorocznym Starostą Dożynek jest Mariusz Błaszczyk, który wraz z żoną Aleksandrą prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 18 ha , z czego 11 ha to grunty własne, a 7 ha dzierżawione. Gospodarstwo położone jest w miejscowości Paniewo, specjalizuje się w produkcji mleka. Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane, posiada nowe zabudowania, które są dostosowane do produkcji mleka. Stado podstawowe liczy 30 sztuk krów mlecznych.

Pan Mariusz pracował w gospodarstwie od najmłodszych lat, a własne gospodarstwo prowadzi od 28 lat, jak twierdzi największą przyjemność i satysfakcję sprawia  mu praca na maszynach rolniczych. W 2011 roku przy udziale środków unijnych gospodarstwo wyposażono w nowoczesny sprzęt rolniczy.

Państwo Błaszczyk mają dwóch synów: Jan lat 18 uczęszcza do technikum wojskowego oraz Kacper lat 10 uczeń szkoły podstawowej, przejawia zdolności matematyczne został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „LEON”. Pani Aleksandra oprócz pracy w rolnictwie spełnia się także zawodowo jako przedszkolanka. Pan Mariusz ma nadzieję, iż w przyszłości jego pasję związaną z gospodarstwem przejmą dzieci.       

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.