Logo Topólka

News

News zdjęcie id 1146

INFORMACJA O OBOWIĄZUJĄCYCH OGRANICZENIACH

21.04.2021

INFORMACJA O OBOWIĄZUJĄCYCH OGRANICZENIACH
W ZWIĄZKU Z RYZYKIEM WYSTĄPIENIA
WYSOCE ZJADLIWEJ GRYPY PTAKÓW

Wójt Gminy Topólka informuje, że od dnia 19 kwietnia 2021 r. obowiązuje Rozporządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w sprawie zarządzenia środków podejmowanych w związku z ryzykiem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie m.in. powiatu radziejowskiego.

Zgodnie w ww. rozporządzeniem, na obszarze zagrożonym wystąpieniem choroby, wprowadza się w szczególności następujące ograniczenia:

- zakazuje się organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów, gdzie są gromadzone drób lub inne ptaki, chyba że takie wydarzenia są organizowane i zarządza się nimi w taki sposób, że ryzyko przenoszenia wirusa przez potencjalnie zakażone ptaki na inne ptactwo jest ograniczone do minimum oraz odbywa się za zgodą właściwego miejscowo powiatowego lekarza weterynarii,

- nakazuje się niezwłoczne informowanie właściwego miejscowo powiatowego lekarza weterynarii o zwiększonej zachorowalności lub śmiertelności lub znacznym obniżeniu produkcyjności zwierząt utrzymywanych w gospodarstwie.

Nakazy i zakazy obowiązują wszystkich mieszkańców oraz osoby przebywające czasowo na obszarze objętym zagrożeniem i stosuje się je do czasu uchylenia rozporządzenia przez Wojewodę na wniosek wojewódzkiego lekarza weterynarii.

Pełny tekst rozporządzenia.

 

WÓJT GMINY TOPÓLKA

KONRAD LEWANDOWSKI

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.