Logo Topólka

KORONAWIRUS - informacje

Obrazek dla art_391

Informacja

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podaje numeru kontaktowy do całodobowej infolinii Inspekcji Sanitarnej dla obywatela:  +48 222 500 115. 

więcej

NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W CAŁYM KRAJU

 

Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

więcej
Obrazek dla art_382

Informacja dla mieszkańców gminy Topólka

W związku z wytycznymi Ministra Klimatu i Głownego Inspektora Sanitarnego w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii) jednorazowe rękawiczki i maseczki ochronne wyrzucane powinny być do pojemników lub worków na odpady zmieszane.

 

Informacja

więcej
Obrazek dla art_374

Informacja ZUS

Zwolnienie małych firm ze składek ZUS, świadczenie postojowe czy brak opłaty prolongacyjnej – to tylko niektóre rozwiązania prawne realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

więcej
Obrazek dla art_371

NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA, W TYM OGRANICZENIE W PRZEMIESZCZANIU SIĘ

! ! ! WAŻNE ! ! !

 

Od dzisiaj zostają wprowadzone nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem:

  • ograniczenie w przemieszczaniu się - do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi,
  • w autobusie, tramwaju lub metrze może być zajęta tylko połowa miejsc siedzących,
  • nowe przepisy zakazują również wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań,
  • w czasie mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób. Wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

Więcej informacji na https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem

więcej
Obrazek dla art_369

Podejrzewasz, że masz koronawirusa? Sprawdź, co robić

Masz gorączkę, kaszel, trudno Ci oddychać? Skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub szpitalem z oddziałem zakaźnym.

Osoby zakażone koronawirusem mają:

  • wysoką gorączkę,
  • kaszel,
  • duszności,
  • kłopoty z oddychaniem.  

Co robić, jeżeli zaobserwowałeś u siebie wymienione objawy?

więcej
Obrazek dla art_356

INFORMACJA

Szanowni Mieszkańcy


     W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz.U. z 2020 r. poz. 433) oraz szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie kraju, w okresie od 17 marca 2020 r. do odwołania Urząd Gminy Topólka oraz inne jednostki organizacyjne mieszczące się w budynku urzędu gminy (Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Centrum Usług Wspólnych) będą realizować wyłącznie zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom bez bezpośredniej obsługi interesantów, za wyjątkiem niecierpiących zwłoki spraw z zakresu rejestracji stanu cywilnego i ewidencji ludności.   

więcej

KORONAWIRUS - SERWIS INFORMACYJNY W APLIKACJI BLISKO

Szanowni Państwo!
 

w aplikacji BLISKO został uruchomiony nowy, dedykowany serwis informacyjny o nazwie: Koronawirus - serwis informacyjny. 

Można go dodać jako kolejnego nadawcę w swojej lokalizacji. Będzie zawierał najważniejsze komunikaty związane z zagrożeniem epidemią wirusa SARS-CoV-2 powszechnie nazywanym koronawirusem.

więcej
Obrazek dla art_359

WYTYCZNE KURII DIECEZJALNEJ WŁOCŁAWSKIEJ W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA

Komunikat Kurii Diecezjalnej Włocławskiej w związku z epidemią koronawirusa
 
1. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i w trosce o dobro wiernych oraz minimalizowanie zagrożeń rozszerzania się choroby powodowanej przez koronawirus COVID-19, biskup włocławski Wiesław Mering, w nawiązaniu do Zarządzenia Rady Stałej KEP z dnia 12 marca 2020 roku, w dniu 13 marca br. podjął następujące decyzje:

więcej
Obrazek dla art_360

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY TOPÓLKA W SPRAWIE KORONAWIRUSA

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Mieszkańców Gminy Topólka proszę Państwa byście w jak największym stopniu wzięli odpowiedzialność za stan i ochronę naszego zdrowia. 11 marca br. została podjęta decyzja o zawieszeniu w Polsce zajęć w szkołach, przedszkolach, żłobkach i na uczelniach wyższych. Wcześniej został wydany zakaz organizacji imprez masowych. Wszystkie te działania mają na celu ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. W związku z epidemią koronawirusa apeluję do Mieszkańców, by maksymalnie ograniczyć wizyty w urzędzie gminy i gminnym ośrodku pomocy społecznej. Zachęcam do korzystania z elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP).

więcej
Obrazek dla art_361

TRYB POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU KWARANTANNY DOMOWEJ

1. Cel 

Ustalenie zasad organizacji i nadzoru nad kwarantanną osób, które miały kontakt z osobą chorą/podejrzaną o zakażenie SARS-CoV-2. 

Tryb postępowania obowiązuje na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. 

2. Definicja 

Kwarantanna – odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych. 

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego kwarantanna może odbywać się w warunkach domowych w wyznaczonych przez Wojewodę obiektach. 

więcej

INFORMACJA

Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19 (Opracowano na podstawie danych WHO, ECDC i CDC).

Główny Inspektorat Sanitarny, Warszawa Aktualizacja na dzień 21 lutego 2020 r.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób.

więcej
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.