Logo Topólka

KORONAWIRUS - informacje

Obrazek dla art_406

OD 20 MARCA W CAŁEJ POLSCE OBOWIĄZUJĄ ROZSZERZONE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Sytuacja epidemiczna w Polsce pogarsza się. Brytyjska mutacja koronawirusa powoduje, że liczba nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych znacząco rośnie. Dlatego, w trosce o zdrowie i życie obywateli, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce. Dodatkowo rekomendujemy pracę zdalną wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Zasady wprowadzone zostaną od soboty, 20 marca. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych.

Szczegóły na stronie:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/od-20-marca-w-calej-polsce-obowiazuja-rozszerzone-zasady-bezpieczenstwa

więcej
Obrazek dla art_404

Informacja dotycząca punktów wyjazdowych

W związku z koniecznością zabezpieczenia szczepień dla pacjentów, których stan zdrowia uniemożliwia samodzielne dotarcie do punktu szczepień i nie mogą skorzystać z transportu zapewnionego przez jednostki samorządu terytorialnego na odrębnych zasadach ogłoszono nabór na szczepienia.

Na terenie województwa będą działały 4 zespoły wyjazdowe, zabezpieczające poszczególne obszary:

więcej
Obrazek dla art_401

Informacja o szczepieniach

Każdy senior zainteresowany szczepieniem przeciwko koronawirusowi zostanie zaszczepiony. Z powodu braku szczepionek nie ma obecnie wolnych terminów. Aby seniorzy nie musieli wielokrotnie dzwonić i szukać wolnych miejsc i terminów, uruchomiono nowe funkcjonalności, które mają pomóc starszym osobom:

więcej
Obrazek dla art_400

REJESTRACJA NA SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. 
Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 

25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

więcej

Nowe zasady bezpieczeństwa od 28 grudnia do 17 stycznia

Nowe zasady bezpieczeństwa od 28 grudnia do 17 stycznia

więcej
Obrazek dla art_391

Informacja

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny podaje numeru kontaktowy do całodobowej infolinii Inspekcji Sanitarnej dla obywatela:  +48 222 500 115. 

więcej

NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W CAŁYM KRAJU

 

Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

więcej
Obrazek dla art_382

Informacja dla mieszkańców gminy Topólka

W związku z wytycznymi Ministra Klimatu i Głownego Inspektora Sanitarnego w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii) jednorazowe rękawiczki i maseczki ochronne wyrzucane powinny być do pojemników lub worków na odpady zmieszane.

 

Informacja

więcej
Obrazek dla art_374

Informacja ZUS

Zwolnienie małych firm ze składek ZUS, świadczenie postojowe czy brak opłaty prolongacyjnej – to tylko niektóre rozwiązania prawne realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

więcej
Obrazek dla art_371

NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA, W TYM OGRANICZENIE W PRZEMIESZCZANIU SIĘ

! ! ! WAŻNE ! ! !

 

Od dzisiaj zostają wprowadzone nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem:

  • ograniczenie w przemieszczaniu się - do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi,
  • w autobusie, tramwaju lub metrze może być zajęta tylko połowa miejsc siedzących,
  • nowe przepisy zakazują również wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań,
  • w czasie mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób. Wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

Więcej informacji na https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem

więcej
Obrazek dla art_369

Podejrzewasz, że masz koronawirusa? Sprawdź, co robić

Masz gorączkę, kaszel, trudno Ci oddychać? Skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub szpitalem z oddziałem zakaźnym.

Osoby zakażone koronawirusem mają:

  • wysoką gorączkę,
  • kaszel,
  • duszności,
  • kłopoty z oddychaniem.  

Co robić, jeżeli zaobserwowałeś u siebie wymienione objawy?

więcej
Obrazek dla art_356

INFORMACJA

Szanowni Mieszkańcy


     W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz.U. z 2020 r. poz. 433) oraz szybkim rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie kraju, w okresie od 17 marca 2020 r. do odwołania Urząd Gminy Topólka oraz inne jednostki organizacyjne mieszczące się w budynku urzędu gminy (Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Centrum Usług Wspólnych) będą realizować wyłącznie zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom bez bezpośredniej obsługi interesantów, za wyjątkiem niecierpiących zwłoki spraw z zakresu rejestracji stanu cywilnego i ewidencji ludności.   

więcej

KORONAWIRUS - SERWIS INFORMACYJNY W APLIKACJI BLISKO

Szanowni Państwo!
 

w aplikacji BLISKO został uruchomiony nowy, dedykowany serwis informacyjny o nazwie: Koronawirus - serwis informacyjny. 

Można go dodać jako kolejnego nadawcę w swojej lokalizacji. Będzie zawierał najważniejsze komunikaty związane z zagrożeniem epidemią wirusa SARS-CoV-2 powszechnie nazywanym koronawirusem.

więcej
Obrazek dla art_359

WYTYCZNE KURII DIECEZJALNEJ WŁOCŁAWSKIEJ W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA

Komunikat Kurii Diecezjalnej Włocławskiej w związku z epidemią koronawirusa
 
1. W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i w trosce o dobro wiernych oraz minimalizowanie zagrożeń rozszerzania się choroby powodowanej przez koronawirus COVID-19, biskup włocławski Wiesław Mering, w nawiązaniu do Zarządzenia Rady Stałej KEP z dnia 12 marca 2020 roku, w dniu 13 marca br. podjął następujące decyzje:

więcej
Obrazek dla art_360

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY TOPÓLKA W SPRAWIE KORONAWIRUSA

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Mieszkańców Gminy Topólka proszę Państwa byście w jak największym stopniu wzięli odpowiedzialność za stan i ochronę naszego zdrowia. 11 marca br. została podjęta decyzja o zawieszeniu w Polsce zajęć w szkołach, przedszkolach, żłobkach i na uczelniach wyższych. Wcześniej został wydany zakaz organizacji imprez masowych. Wszystkie te działania mają na celu ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. W związku z epidemią koronawirusa apeluję do Mieszkańców, by maksymalnie ograniczyć wizyty w urzędzie gminy i gminnym ośrodku pomocy społecznej. Zachęcam do korzystania z elektronicznej platformy usług administracji publicznej (ePUAP).

więcej
Obrazek dla art_361

TRYB POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU KWARANTANNY DOMOWEJ

1. Cel 

Ustalenie zasad organizacji i nadzoru nad kwarantanną osób, które miały kontakt z osobą chorą/podejrzaną o zakażenie SARS-CoV-2. 

Tryb postępowania obowiązuje na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. 

2. Definicja 

Kwarantanna – odosobnienie osoby zdrowej, która była narażona na zakażenie, w celu zapobieżenia szerzeniu się chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych. 

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego kwarantanna może odbywać się w warunkach domowych w wyznaczonych przez Wojewodę obiektach. 

więcej

INFORMACJA

Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19 (Opracowano na podstawie danych WHO, ECDC i CDC).

Główny Inspektorat Sanitarny, Warszawa Aktualizacja na dzień 21 lutego 2020 r.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób.

więcej
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.