Logo Topólka

News

News zdjęcie id 763

Senior bezpieczny na drodze

24.10.2019

Radziejowscy policjanci debatowali z mieszkańcami Topólki o bezpieczeństwie na drodze i nie tylko

Debata „Senior bezpieczny na drodze” została zorganizowana w GOK w Topólce. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Topólce zorganizowano debatę społeczną „Senior bezpieczny na drodze”. Spotkali się policjanci z seniorami zrzeszonymi w miejscowym klubie.

Debatę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Radziejowie podinsp. Karol Konopacki, który przywitał uczestników oraz przedstawił obecnych na spotkaniu policjantów. Następnie omówił statystykę zdarzeń drogowych na terenie powiatu i gminy Topólka.

W dalszej części przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanej prezentacji, policjanci przybliżyli najważniejsze przepisy, regulujące zasady dotyczące ruchu pieszych i rowerzystów oraz omówili najczęstsze przewinienia popełniane przez tą grupę uczestników ruchu. Podkreślono dużą rolę elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność i w znacznym stopniu przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa. Opowiedzieli o akcji  „Świeć Przykładem” i „Twoje światła-Twoje bezpieczeństwo”, które aktualnie są realizowane. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe i ulotki z wizerunkami miejscowych dzielnicowych.

W trakcie dyskusji z uczestnikami spotkania, mówiono także o innych zagrożeniach, na jakie narażeni są seniorzy. Była więc mowa o oszustwach na wnuczka, policjanta lub pracownika opieki społecznej. Policjanci oraz uczestnicy spotkania wymieniali się spostrzeżeniami, informacjami oraz doświadczeniami w sposobach radzenia sobie z zagrożeniami.

Dzielnicowi obecni na spotkaniu opowiedzieli o aplikacjach „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Mówili o ich  funkcjach i możliwościach praktycznego wykorzystania.

Debatę podsumowali komendant Karol Konopacki oraz wójt gminy Topólka Pan Konrad Lewandowski, którzy podziękowali uczestnikom za udział w spotkaniu oraz za sugestie i głosy dotyczące zagrożeń, jakie występują na terenie gminy i pow. radziejowskiego.


asp. szt. Marcin Krasucki
oficer prasowy KPP Radziejów
542318415
email marcin.krasucki@bg.policja.gov.pl

 

 

 

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.