Logo Topólka

News

News zdjęcie id 657

ROWEROWA MAJÓWKA

20.05.2019

Podobnie jak w latach poprzednich 18 maja 2019 r. rowerzyści wzięli udział w Rowerowej Majówce w „Poszukiwaniu kwiatu konwalii” zorganizowanej przez Wójta Gminy Topólka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Topólce.

Główną ideą rajdu jest zachęcanie do rodzinnej turystyki rowerowej. Cieszy fakt, że rajd gromadzi coraz więcej miłośników rowerów i aktywnego spędzenia czasu.

Zanim, ponad 50-osobowa grupa cyklistów ruszyła w trasę, właściciele jadnośladów skorzystali z akcji znakowania rowerów. Dzielnicowy Posterunku Policji w Topólce Rafał Pikuła oznakował 28 rowerów. Tegoroczna trasa biegła: Dębianki – Topólka – Świerczyn – Bielki – Rabinowo – Janiszewo – Wola Sosnowa – Sarnowo – Czamaninek – Dębianki.

Tradycyjnie już podczas rajdu towarzyszyła nam zaprzyjaźniona grupa cyklistów „Herosi” z Osięcin.

Organizatorzy zawsze starają się wytyczyć inną trasę oraz dodatkowe atrakcje. Na uczestników rajdu czekały gorące kiełbaski z grilla. Posileni rowerzyści wzięli udział w konkursach m.in. na najwolniejszą jazdę na rowerze, jazdę z kubkiem wody oraz slalomie dla dzieci. Dodatkowo najmłodszy uczestnik rajdu otrzymał kask rowerowy.

Panująca miła atmosfera wprowadziła uczestników w doskonały nastrój.

Na szczęśliwy powrót do domu Wójt Gminy Konrad Lewandowski oraz Dzielnicowy Rafał Pikuła rozdali wszystkim uczestnikom gadżety odblaskowe.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu rajdu a także uczestnikom rajdu i zapraszamy na kolejne wyprawy rowerowe.

FOTORELACJA

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.