Logo Topólka

News

News zdjęcie id 338

„Rozśpiewane dzieciaki” na Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Wąbrzeźnie

05.12.2017

 3 grudnia br. w Wąbrzeskim Domu Kultury odbył się X ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewane dzieciaki” teksty Jacka Cygana i nie tylko…

Patronat medialny objęły: Gazeta Pomorska, Tygodnik Regionu Wąbrzeskiego CWA oraz Miejska Telewizja Kablowa.

      Impreza organizowana jest w Wąbrzeźnie już po raz dziesiąty i z roku na rok przybywa chętnych, młodych wokalistów prezentujących swoje umiejętności przed jury i wąbrzeską publicznością.

            Celem realizowanej inicjatywy jest popularyzacja wartościowego materiału repertuarowego dla dzieci i młodzieży oraz wspieranie najzdolniejszych osób w zakresie rozwoju wokalnego. Ponadto tworzenie możliwości udziału w konkursie pozwala na twórczą wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami oraz naukę gry fair play.

            W tym roku swój udział zgłosili wokaliści i zespoły m.in. z Nowego Miasta Lubawskiego, Szczecina, Piły, Strzelna, Torunia, Kowalewa Pomorskiego, Żnina, Ciechocinka, Aleksandrowa Kujawskiego,  Dębowej Łąki, Grajewa, Wąbrzeźna., Lubrańca i Topólki. Na scenie zaprezentowało się niemal 80 wokalistów w trzech kategoriach wiekowych.

Gminę Topólka reprezentowało 3 wykonawców ze ,,Studium Sztuki Wokalnej” z Gminnego Ośrodka Kultury w Topólce: Zuzanna Matusiak, Mariusz Kosiński oraz Marcel Kordylak. Ich opiekunem był Zbigniew Wojciechowski.

Bardzo nam miło, iż po raz kolejny Zuzanna Matusiak znalazła się w czołówce i wykazała się swoim nieprzeciętnym talentem wokalnym zdobywając II miejsce na szczeblu ogólnopolskim.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

                          Foto: Adam Matusiak

 

Informujemy, iż soliści; Oliwia Redzimska oraz Marcel Kordylak ze Studium Sztuki Wokalnej z Gminnego Ośrodka Kultury w Topólce zostali zakwalifikowani do udziału w finale Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla najmłodszych”, który odbędzie się w Izbicy Kujawskiej już w najbliższą niedzielę tj. 10 grudnia 2017r. Będzie to już XXXIII Ogólnopolski Koncert Galowy. Serdecznie zapraszamy, godz.16.00, wstęp wolny.

 

Teksty: Jan Blaszczyk

Wójt gminy zaprasza

Konrad Lewandowski

Przyjęcia interesantów:

wtorki od godz 10:00

wojt@topolka.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.