Logo Topólka

News

News zdjęcie id 318

„Ekologiczne zagospodarowanie zagrody wiejskiej”

13.11.2017

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że gospodarstwo rolne prowadzone przez Emilię i Mariusza Zawadów z Czamanina zajęło I miejsce w wojewódzkim etapie konkursu pn.: „Ekologiczne zagospodarowanie zagrody wiejskiej” organizowanym wspólnie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Kujawsko – Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Uroczyste podsumowanie konkursu realizowanego w ramach programu „Ekologizacja wsi województwa kujawsko-pomorskiego, kształtowanie postaw i zachowań społeczeństwa wiejskiego poprzez wdrażanie w życie tzw. Dobrej Kultury Rolnej” odbyło się w 7 listopada 2017 r. w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie z udziałem Zastępca Dyrektora ds. rozwoju doradztwa KPODR w Minikowie Lidii Lewandowskiej, Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska Marii Dombrowicz, a także przedstawicieli władz gmin, na terenie których zlokalizowane były gospodarstwa zgłoszone do konkursu.

Zaproszeni na galę goście, mieli okazję uczestniczyć w wykładach seminaryjnych dotyczących m. in. kompleksowej ochrony środowiska w zagrodzie wiejskiej, a także wziąć udział w prezentacji laureatów konkursu oraz uroczystym wręczeniu nagród.

Biorąc pod uwagę, że w konkursie udział wzięło 120 gospodarstw z 8 gmin województwa kujawsko-pomorskiego, należy docenić zaangażowanie i wkład Państwa Zawadów włożony w ochronę środowiska oraz propagowanie zdrowego stylu życia i rolnictwa ekologicznego. Laureatom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Foto – Katarzyna Bartczak.

Marek Dybowski - Wójt Gminy

FOTOGALERIA

 

 

Wójt gminy zaprasza

Marek Dybowski

Przyjęcia interesantów:

wtorki od godz 10:00

wojt@topolka.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.