Logo Topólka

News

News zdjęcie id 236

"Niezapominajka"

17.05.2017

W Gminnym Ośrodku Kultury w Topólce miało miejsce ciekawe wydarzenie dla najmłodszych. Dnia 16 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny z okazji Święta Polskiej Muzyki i Plastyki. Konkurs nie należał do najłatwiejszych, ponieważ należało wykonać pracę do utworu Miry Mirskiej, ściśle związanej z tekstem piosenki p.t. „Niezapominajka".
Komisja w składzie: p. Anna Migdalska, p. Małgorzata Wojtczak i p. Małgorzata Strzelecka miała nie lada wyzwanie aby wyłonić te prace, które zawarły największą ilość elementów zgodnych z tekstem piosenki a jednocześnie spełniały warunki pod względem włożonej pracy, inwencji twórczej i estetyki samego wykonania.

Po wnikliwej analizie przyznano 3 nagrody w I kat. wiekowej:

I miejsce – Oliwia Redzimska (SP Topólka)
II miejsce – Weronika Adrian (SP Topólka)
III miejsce – Natalia Słomczewska (SP Paniewo)


W II i III kat. wiekowej z uwagi na ilość złożonych prac przyznano po 1 nagrodzie.

w II kat. - Wiktorowi Sołtysińskiemu (SP Paniewo)

w III kat. - Natalii Waszak (SP Paniewo)

Przyznano również 5 wyróżnień dla:

Kacpra Waszaka, Oliwii Rybackiej, Anny Mikołajewskiej, Patrycji Biernackiej  (SP Paniewo) oraz Leny Kotlińskiej (SP Topólka).

Dobór piosenki nie był przypadkowy albowiem tego dnia od 2002 r.  przypada Dzień Polskiej Niezapominajki a jej obchody zapoczątkował redaktor Programu I Polskiego Radia Andrzej Zalewski. Dlaczego niezapominajka? Można by zadawać sobie to pytanie. Przecież w maju nie brakuje kwitnącej konkurencji, a jednak ta skromna, niewymagająca niezapominajka budzi w nas wyjątkowe skojarzenia. Przypisuje się jej symbol miłości i dobrych życzeń. Święto Niezapominajki zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka oraz przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie. Dobrze że swoje święto obchodzi w tym samym dniu co święto Polskiej Muzyki i Plastyki bo przecież była natchnieniem nie jednego poety i malarza.

Po pierwszym przeprowadzonym konkursie o tej tematyce rodzi się myśl: „a może by tak za rok znów sobie o niej przypomnieć...?"
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

FOTOGALERIA
                                                                                                Iwona Waszak

Wójt gminy zaprasza

Marek Dybowski

Przyjęcia interesantów:

wtorki od godz 10:00

wojt@topolka.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

czerwiec 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.