Logo Topólka

News

News zdjęcie id 234

MAJOWY RAJD ROWEROWY

15.05.2017

W sobotę 13 maja odbył się Rajd Rowerowy zorganizowany przez Wójta Gminy Topólka oraz Gminny Ośrodek Kultury. 
Rowerowa Majówka po hasłem „W poszukiwaniu kwiatu konwalii” rozpoczęła się wczesnym popołudniem na stadionie w Dębiankach. Poprzedzona została akcją znakowania rowerów (znakowanie roweru to naniesienie dodatkowego numeru seryjnego na ramę oraz wprowadzenie informacji o właścicielu do bazy danych). Przeprowadzili ją funkcjonariusze policji z Posterunku w Topólce. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem- oznakowano ponad 20 jednośladów. Wszystkich uczestników rajdu zaopatrzono w kamizelki odblaskowe ufundowane przez Samorząd Gminy Topólka.
Po krótkiej odprawie i pouczeniu przez policjantów „drogówki” o bezpiecznym zachowaniu się na drogach, cykliści ruszyli w trasę. W rajdzie uczestniczyło 44 uczestników z naszej gminy oraz ku miłemu zaskoczeniu dołączyła 11-osobowa grupa zaprzyjaźnionych cyklistów „Herosi„  z Osięcin.
Najstarszym, niestrudzonym rowerzystą był p. Lesław Tanalski, najmłodsza uczestniczka: 8-letnia Weronika Adrian. Trasa przebiegała przez Dębianki- Kamieniec – Orle – Rybiny. 
Piękna, słoneczna pogoda i dobre humory dopisywały uczestnikom, dzięki czemu udało się wspólnie przejechać 20 km. Oczywiście kwiat konwalii został znaleziony! Po krótkim odpoczynku i „sesji zdjęciowej„ kwiatu (albowiem taki był cel z uwagi na to, iż kwiat jest pod ochroną) cykliści udali się w dalszą drogę. Uczestnicy zatrzymali się w Barze „Pod Gwiazdami” gdzie czekała na nich miła niespodzianka . Posileni kiełbaską z ogniska mogli udać się do domu.

Dziękujemy niestrudzonym rowerzystom, zarówno tym najstarszym jak i najmłodszym za wspaniałą wyprawę, wspólnie mile spędzone sobotnie popołudnie. 
Podziękowania kierujemy również do wszystkich funkcjonariuszy Policji a w szczególności dla Komendanta KPP  oraz Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Radziejowie.

FOTOGALERIA
                                                                    Iwona Waszak

Wójt gminy zaprasza

Marek Dybowski

Przyjęcia interesantów:

wtorki od godz 10:00

wojt@topolka.pl

 

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.